Saso Belgesi Yeni Adı ile Shipment Certificate Hakkında Bilmediklerinizi Hızlı iletişim Numarası ile Öğrenebilirsiniz.

Shipment Certificate Örnek Belge için Tıklayınız…

 • Dahili Hat : +216 393 32 32
 • Mobil : +90 (507) 079 76 49

 

Türkiye den ve Tüm dünyadan Suudi Arabistan ihracatında Arabistan Limanlarında (Dammam , Riyadh ,Jeddah , Medinah ) istenen SaSo standart organizasyonu kuralları gereği zorunlu tutulan bir belgedir. Belge alınabilmesi için Öncelikle test raporları olmayan veya herhangi bir kalite standartları gereği test yapılmayan ürünlerin laboratuvarımızda ( Saso Standartlarına göre) test yapılması zorunludur. Test işlemlerinden sonra gerekli evraklar temin edildiğinde hızlı bir şekilde yayınlanan bu belge Exporter ve İmporter arasında ihracat bütünlüğü ve olası sorunları kaldıran kurumsal kimlik açısından üretilen ürünü son kullanıcıya ulaşmadan hataları düzelten bir belgedir.

Bu sebepten dolayı 3 iş günü içerisinde tüm işlemlerinizi bitiren ve Saso CoC Belgenizi yayınlayan Ezhar Kurumsal Kalite firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Ezhar Kurumsal Türkiye’den Suudi Arabistan ihracatı yapan firmaların sayısının, %80 kadar Pazar payına sahip olmanın gururunu yaşamaktadır.

SASO – Suudi Arabistan Standart, Metroloji ve Kalite Organizasyonu SALEEM adı verilen yeni bir Ürün Güvenliği Düzenlemesini yürürlüğe soktu. SALEEM programı Suudi pazarına giren ürünlerin bireye, topluma ve çevreye zarar vermemesi için ürün güvenliği gereklerini belirlemektedir. Ürünün risk düzeyi Gümrük Tarife numarası ile sistemde belirlenmiştir.

Saudi Arabistan Saso Belgesi Güncellemesi

SABER & SALEEM Sistem

SASO – SALEEM programı ürünün ve yüklemenin uygunluğunu SABER adı verilen online bir platform üzerinden yürütüyor. İhracatçılarımız, ürünlerinin uygunluğunu SABER platformunda yer alan Teknik Düzenlemelere göre sağlayıp, Uygunluk Sertifikasına “Certificate of Conformity” sahip olmalılar. Bu Uygunluk Sertifikasınıda 2019 Ocak ayı itibariyle SABER sistemine kayıt ettirmeleri gerekmektedir.

Suudi Arabistan İthalatçı kaydı adı altında yeni bir sistemi Ocak 2019 dan itibaren yürürlüğe koymuştur. Bu sebebten Dolayı Yeni başvurularınızı yeni sistem üzerinden ( SABER ve SALEEM ) gerçekleştiriyoruz.

Saso Kurumu İhracat/İthalat işlemlerini kolaylaştırmayı amaçlayarak online sertifika için Sabeer sistemde web üzerinden işlemler başlamıştır.

SABER, ‘SALEEM’ olarak bilinen yeni Suudi Ürün Güvenliği Programını kolaylaştırmak için tasarlanmış bir sistemdir. SABER’e kaydedilecek ve depolanacak veriler, sevk edilen ürünlerin güvenlik yönlerini doğrulayan teknik veriler / test raporlarının yanı sıra Menşe Sertifikaları, ticari faturalar ve Konşimento gibi nakliye belgelerini içerir.

SABER ile hangi ürünlerin işlenmesi gerekiyor?
Yeni sisteme yumuşak bir geçiş sağlamak ve ticaret veya KSA’ya yapılan sevkiyatlarda gecikme olmamasını sağlamak için ürün türleri ve kategorileri SABER’e kademeli olarak tanıtılacaktır. SABER’de ürün tipi zorunlu hale geldiğinde, artık o ürün tipi için SASO COC verilemez.

SASO sertifikaları Suudi Arabistan’a yapılan gönderiler için hala geçerli mi?

SASO sertifikaları çoğu ürün için hala verilebilir. SASO kademeli olarak zorunlu SABER listesine ürün çeşitlerini tanıttığından, SASO COC için hala uygun ürün sayısı düşecektir.

Bu nedenle, tüm ithalatçıların SABER’e ve yeni sisteme geçişe tamamen hazır olmaları önemlidir. Ürününüz için hangi sistemin gerekli olduğunu netleştirmek için lütfen en son güncelleme ve anahtarın nasıl yönetileceği konusunda bugün Bizimle ile iletişim kurun.

SABER’in sisteminin Özellikleri

 • Uygunluk sertifikalarını saber sisteminde otomatik olarak yayınlanır
 • Saso Belgelendirme işlemleri daha hızlı bir şekilde organize edilebilir.
 • ithalat süresini azalmaktan kurtarır ve kaliteyi artırır.
 • Gümrük işlemlerinden Dolandırıcılık ve manipülasyonun azaltılması
 • Uygun olmayan ürünlerden saso standartlarına test yapılarak tüketicinin korunması sağlar

  Nasıl Yararlanırsınız?

  • SASO Uygunluk Belgesi Verme İşleminin Hızlı Süreci
  • Suudi Özel Kontrolü dahil Ürünleri İthal Etmek İçin Azaltılmış Zaman
  • Diğer İşletmelerle kolayca bağlanılmasını sağlar

Yeni KSA SASO SALEEM ile ilgili tüm sorularınıza cevap almak ve bunun ürün belgelendirme gereksinimlerinizi nasıl etkileyeceğini öğrenmek için lütfen ekibimizle ….

Hızlı Telefon : +90 216 393 32 32 

E-mail          : info@ezhar.com.tr irtibata geçin.