top of page

Saso belgesi veren kurum olarak EZHAR KURUMSAL firmamız tecrübeli kadrosu ile SASO belgesi hakkında sizlere çözüm ortaklığı sunmaktadır. Mekke , rıyadh ,medınah ,jeddah limanları Ürünkerin Kalite standartını artırmak için SASO belgesi istemektedir.  kalite uygunluk belgesi olarak Ezhar kurumsal tarafından verilen belgeyi temin etmek için iletişime geçebilirsiniz.

SASO belgesi veren kurumlar kapsamında belgenin nasıl verileceğine dair yazılı açıklamayı aşagıda bulabilirsiniz.

SASO BELGESİ NASIL ALINIR?

 

Saso Belgesi Suudi Arabistan tarafından ülkeye girişte zorunlu tutulan bir belgedir.EZHAR kurumsal firması olarak bizleri gümrük belgesi ve pazara giriş belgesi tedarikçiniz olarak görebilirsiniz.

2015-2016 Yılları arasında suudi arabistan yetkilileri SASO belgesi için gerekli kalite çalışmalarını sunmuş SASO belgesi nasıl alınır sorusuna öncelik EZHAR kurumsal tecrübesi ile cevaben çözüm ortaklığı yapılabilmektedir.iletişime geçerek Saso CoC gümrük belgesi hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Türkiyede saso belgesi veren kuruluşlar ;

 

Yurtdışı gümrük belgeleri SASO-SONCAP belgesi olmak üzere ihracat yapmanız için gerekli çalışmalar ezhar kurumsal tarafından yapılabilmektedir.Bu sebebten dolayı bizimle iletişime geçerek gemi , tır veya hava yolu ile gidecek olan ürünlerinizi yükleme öncesi yapıldıktan sonra SASO belgenizi çok kısa bir süre sonra rahatlıkla alabilmektesiniz.

Saso Belgesi Suudi Arabistan Standart Organisation (SASO) adlı kuruluş Suudi Arabistanla ilgili standartları hazırlamakta ve ithalat sırasında gümrükler bu standartlara uygunluğun denetimini yapmaktadır.

 

SASO BELGESİ NEDEN ÖNEMLİDİR

 

Yurt dışı ithalat ihracat işlemlerinde gümrük belgelerinin önemi büyüktür.

yapılan uluslar arası anlaşmalar EZHAR KURUMSAL firması tarafından temin edilen saso belgesi 

müşterilerine fiziksel gözetim esnasında ürünlerin SAUDI ARABİSTAN uygunluk beyanı yayınlanır.

 

Yükleme fotografları ve test raporları uygunluk derecesi belirlenir. Normalde SASO belgesi Neden önemlidir sorusu

karşımıza çıkan engelleri ve zamanı çok iyi kullanma derecesine bağlıdır.Ürünlerin Suudi gümrüğü kapılarında beklemesi kaçınılmazdır.

EZHAR KURUMSAL firması bu sıkıntıyı ortadan kaldırarak SASO belgesini çok kısa bir sürede temin edebilmektedir.

SAUDİ ARABİSTAN  (SASO) İçin ne gibi evraklar gereklidir.

saso belgesi için yapılacak olan fiziksel gözetim ve kalite araştırması saudi arabistan uygunluk belgesi için çok önemlidir.

E-mail üzerinden yapılacak olan yazışmalar neticesinde saso belgesini temin etmek oldukça kolaydır.

 

Bu kolaylığı sağlayan firmamız akreditasyon hizmetleri ile ve bağlantıları ile temin edebilmektedir.

saso belgesi için gerekli evraklar yükleme fotografları test raporları başvuru formu ve fiziksel gözetim formu ile birlikte

ürünlere ait net ve groos ağırlıkları içeren paking list invoice fatura ile birlikte başvurulabilir.

 

SASO BELGESİ KİM VERİR , YETKİ BELGESİ , SASO

 

EZHAR KURUMSAL firmamız SASO belgesi vermeye yetkilidir.Bunun için aşagıdaki adresten veya iletişim adresinden e-mail yolu ile veya telefon ile iletişime geçebilirsiniz.

 

YENİ ÇIKAN YASA GEREĞİ SASO BELGESİ

 

Son yıllarda karşımıza çıkan gümrük belgeleri SASO belgesi saudi arabistan uygunluk belgesi olarak adlandırılır.

Suudi yetkililer ülkelerine giren ürünleri kayıt ettirmek için akreditasyon gerektiren üçüncü bağımsız bir kuruluşa fiziksel gözetim şartı getirerek uygunluk beyanı verilebilmesi sağlamıştır.

 

SUUDİ ARABİSTAN Belgesi olan SASO belgeni arabistan standartlarına uygun olarak JEDDAH , RIYADH ,MAKKA ,MEDINAH limanlarına uygunluk belgesi olarak bilinir. Ezhar kurumsal iletişim adresinden profesyone ekip ile iletişime geçerek belgenizi  çok rahatlıkla temin edebilirsiniz.

 

SASO BELGESİ NASIL BAŞVURU YAPILIR

 

Gerekli tüm soruları telefon ile sorabilir e-mail gönderdiğinizde müşteri memnuniyeti kapsamında sizlere geri dönüş sağlanacaktır.

+90 0216 517 59 04

 

SUUDİ ARABİSTANA İHRACAT BELGESİ , SUUDİ ARABİSTANA İHRACAT,SASOCEKMEK,SASO BELGESİ VERİLMESİ,SASO NEDİR, SASO NASIL ALINIR,SASO İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR,SASO NEDİR,GÜMRÜK BELGESİ,İHRACAT BELGESİ,PAZARA GİRİŞ BELGESİ,SASO İHRACAT KONTEYNIR TIR YÜKLEME ÖNCESİ GÖZETİM,  

 

S.Arabistan`da, 8 haneli armonize sistem GTİP kullanılmakta ve Gümrük Vergisi CIF bedel üzerinden ad valorem olarak hesaplanmaktadır.

1 Haziran 2001 tarihine kadar S.Arabistan`da iki Gümrük Vergisi oranı bulunmaktaydı. % 12 ve % 20. Ancak, Suudi Arabistan hükümeti Mayıs 2001`de aldığı bir kararla % 12 olarak uygulanan gümrük vergilerini % 5`e düşürmüş bulunmaktadır. Ancak, Aralık 2001 tarihinde % 5`e düşürülen ürünlerin bir kısmı tekrar % 12`ye yükseltilmiş bulunmaktadır.

Suudi Arabistan`a ithalatta herhangi bir izin ve lisans ile döviz transferinde herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Ancak, dini nedenlerle alkollü içkiler ve domuz etinden mamul bazı yiyeceklerin ithalatı yasaktır.

SASO BELGESİ Suudi Arabistan tarafından ithalatta aranan belgeler şunlardır:

 

- Ticari fatura

- Menşe Şehadetnamesi

- Konşimento

- Sigorta belgesi (Eğer ihracatçı tarafından sigortalanmışsa)

- Yükleme listesi

Bunların dışındaki belgeler isteğe bağlı olup, ithal edilecek ürüne ve ithalatçı ile yapılan anlaşmaya göre değişebilmektedir.

Ticari Fatura: Ticari faturalarda bulunması gereken hususlar şunlardır.

 

- Tüm ticari faturalar ihracatçı şirketin antetli kağıdına yazılmalı, alıcı ve satıcının ad ve adresleri tam olarak bulunmalıdır.

- Satışa konu ürün açık bir şekilde belirtilmeli ve 8 haneli GTİP yazılmalıdır.

- Taşıma şekli ve yükleme boşaltma limanları açıkça belirtilmelidir.

- Birim fiyat, miktar, net ve brüt ağırlık, koli sayısı açıkça belirtilmelidir.

18 Mayıs 1996 tarihinden bu yana, SUUDİ Arabistan tarafından ithal edilecek ürünlere ilişkin olarak Suudi Gümrük yetkilileri aşağıdaki hususların da faturalarda yer almasını talep etmektedirler.

Makine ve Ekipmanlarda:

 

- İthal edilecek ürünün teknik bilgileri

- Model numarası

- Markası

- Üreticinin açık ismi

- Ürünün tanımlanmasına yarayan diğer teknik bilgiler

Menşe Şehadetnamesi: Menşe Şehadetnamesi, S.Arabistan`a ihraç edilecek ürünün üreticisinin açık adı, adresi ve nakil aracının (hava, kara, deniz) detaylı bilgileri ile Suudi ithalatçının açık ad ve adresini ihtiva etmelidir.

Konşimento: Konşimento`nun bir nüshası Suudi Konsoloslukları`na sunulacaktır.

Konşimento`daki bilgiler ile ticari faturadaki bilgilerin birbirini kesinlikle tutması gerekmekte olup, konşimentoda, malın değeri, birim fiyatı, net ve brüt ağırlık, marka ve işaretler, teknik ölçüler, Suudi ithalatçının açık adı ve adresi, nakil aracı ve nakil şirketinin adı, nakliyenin yola çıktığı tarih, yükleme ve boşaltma limanlarına ilişkin bilgiler de yeralmalıdır.

Gemi Sertifikası: (Appended Declaration to Bill of Lading) Suudi Konsoloslukları`ndan alınabilecek olan bu belge Gemi acentası veya havayolu şirketi tarafından düzenlenecek ve onaylanacaktır. Belgede bulunması gereken bilgiler şunlardır.

 

- Geminin (uçağın) adı ve daha önceki adı,

- Geminin (uçağın) milliyeti,

- Geminin (uçağın) sahibi,

- Geminin (uçağın) yükleneceği ve boşaltılacağı limanlar ile Suudi Arabistan`a gelmeden önce uğrayacağı limanlar.

Belgede ayrıca, belirtilen limanlardan başka limanlara uğranılmayacağı beyan edilecektir.

KONŞİMENTO  Sigorta şirketi tarafından düzenlenecek olan bu belgede de, sigorta primi tutarının yanısıra, nakil aracı ve yükleme ve boşaltma limanları ile bilgilerin de yer alması gerekmektedir.


Yükleme Listesi: Yükleme listesi, alıcı ve satıcının ad ve adresi ile ürünün net ve brüt ağırlığı, koli sayısı, konteyner sayısı ve muhtevası gibi bilgilerin yeralması gerekmektedir.Ürünlere ait paking list ve Invoıce tarafımıza gönderilerek işlem yapılır.

SUUDİ ARABİSTAN metroloji teşkilatı test analiz sertifika kurulu tarafından verilen bir gümrük belgesidir.

Certificate of Conformity for Goods Exported to the Kingdom of Saudi Arabia uygunluk beyanı gümrük giriş çıkışları için zorunlu hale gelmiştir. Akreditayon ve yetkilendirme kapsamında EZHAR kurumsal firmamız gerekli çalışmaları başlatmaktadır.

SASO VİZYON

Standart uygunluk değerlendirmesi alanlarında bilimsel referans olarak Türkiyedeki ihracat firmaları önünü açmak ihracatı kolaylaştırmak ve işlemlerin hızlı bir şekilde bitirilmesini saplamak

“SASO Belgesi” Nedir?

     SASO belgesi Suudi Arabistan Standards Organization adlı kuruluş tarafından Suudi Arabistana ulaşan mal ve hizmetler ile ilgili standartlar hazırlamakta ve ithalat sırasında gümrükler bu standartlara uygunluğun denetimini yapmaktadır.Suudi Arabistan’a yapılcak ihracat işlemlerinde SASO belgesi verilmesi zorunludur. Kurumumuz ; deneyimli ekibimiz SASO belgesi ile hızlı, güvenilir bir denetim (gözetim) hizmeti verir. İşlemlerin başlaması için Proforma ve/veya L/C metni ile tarafımıza iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

SASO Belgesi kapsamı nedir?

 

sanayi ürünleri -çelik, aluminyum ve ham maddeler-elektrikli ürünler-otomotiv, yedek parçalar-asansör ve parçaları-gıda ürünleri- tekstil ürünleri- orman ve zirai ürünler.

 

 

SASO MİSYON

 

Suudi arabisyan tüketiciyi korumak ulusal ekonomiyi güçlendirmek ve hizmet kalitesini artırmak amaçlanmıştır.

 

SASO AMAÇLARI

 

Mükemmelik

profesyonellik

yenilikcilik

 

SASO EZHAR KURUMSAL

 

Firmamız bu konuda sizlere daima çözüm ortaklığı sunmaktadır.

saudi arabian standard organization certificate , saudi arabian standard organization (saso) , saudi arabian standard , organization (saso), (saso) , saso yetki belgesi ,yetki belgesi nasıl alınır, saudi suudi arabistan yetki belgesi hangi kurum veya kuruluşlar tarafından verilir , ezhar kurumsal , saso certificate , rohs belgesi , reach belgesi , Türkiyede SASO belgesi, Türkiyede Saso belgesi nasıl alınır ,

 

Türkiyede SASO belgesi Yetkili kuruluş , Gümrük belgesi SASO , SASO Belgesi nedir, nasıl alınır, başvuru koşulları nelerdir hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz.

 

Saso Belgesi Suudi Arabistan için gerekli uygunluk belgesidir. Yetki Belgeleri  SASO BELGESİ Almadan önce sizden istenilen belgeleri gönderdiğinizde 2 iş günü içerisinde Belgeniz temin edilmektedir.Saso Belgesi işlemleri nereden yapılmalıdır , SASO ücretleri Hakkında bilgi almak için iletişime geçiniz , Suudi arabistan pazarına ihracat yapmak için saso belgesi nereden temin edilmektedir.İhracatçı ülkelerin yetkili kurumca verilmesi şartı Belgesidir.SASO belgesi suudi arabistan ülkeye girişte zorunlu tutan bir akreditasyonlu bir belgedir.

 

EZHAR KURUMSAL saso belgesi verilmesi konusunda uzun yıllar kazandığı tecrübe ile siz değerli müşterilerine kolaylık sağlamaktadır.

Saso Belgesi Destek: Ezhar Kurumsal

Saso Belgesi Başvuru:

saso belgesi,soncap belgesi,ptc belgelendirme,saso belgesi nedir.sao belgesi,saso,soncap,soncap belgesi,saso belgesi,

bottom of page